W ośrodku naukowo-badawczym w centrum Warmii w niewyjaśnionych okolicznościach giną słowa. Zespół naukowców i programistów, próbując rozwikłać kryminalną zagadkę, decyduje się poprosić o pomoc językowych detektywów. Zasil ich szeregi, zbieraj punkty i co tydzień wygrywaj czytniki Kindle 10 i bony do empik.com za 100 zł i 50 zł!

Kim są językowi detektywi?

Skoncentrowany jak Sherlock Holmes, przebiegły jak Joanna Chyłka i bezkompromisowy jak Harry Hole. Lubi analizować, snuć domysły i zastanawiać się, co by było, gdyby… Czasem zatraca się w lekturze, z pasją obserwując jak słowa niczym klocki Lego składają się w zgrabne zdania. To więc naturalne, że w księgarni czuje się jak Anastasia przy Greyu, a na nowości od ulubionych autorów czeka jak Wokulski na Łęcką. Oto portret idealnych językowych detektywów. Chcesz być jak oni? Jeśli tak, to czytaj dalej, bo dzięki temu dowiesz się, jak zasilić ich szeregi, pomóc rozwiązać największą zagadkę językową na Warmii, a przy okazji wziąć udział w konkursie i co tydzień powalczyć o czytnik Amazon Kindle 10 i bony podarunkowe do empik.com!

 

Co robią językowi detektywi?

Zadanie agentów będzie proste jak włosy Wiedźmina, a zarazem intrygujące jak uśmiech Ryana Gosslinga w „Blue Valentine”. W ośrodku naukowo-badawczym w centrum Warmii w niewyjaśnionych okolicznościach giną słowa. Aby dołączyć do grona tajnych agentów wystarczy założyć konto na stronie https://detektywi.goodwrite.pl. Co tydzień śledczy otrzymają sześć tekstów-zagadek. W maszynopisach brakować będzie kilkudziesięciu wybranych wyrazów. Rolą detektywów będzie uważne przeczytanie fragmentu i uzupełnienie luk słowami, które mogły się znajdować w oryginalnym artykule (tj. takimi, które w ich ocenie najlepiej pasują do kontekstu). Na wykonanie tego zadania każdy z nich będzie miał po 30 minut.

 

Za co detektywi językowi zdobywają punkty?

Istnieją dwie drogi, by być kryminalnym punkt-masterem: rozwiązywanie zagadek i werbowanie kolejnych agentów! Punkty za rozwikłane przez detektywów śledztwa początkowo trafią do poczekalni. Nasza ekipa rzuci na nie okiem i sprawdzi, czy teksty-zagadki zostały rozszyfrowane zgodnie z regulaminem. Każdy z kryminalnych adeptów po rozwikłaniu trzech śledztw otrzyma licencję detektywa, a wraz z nią supertajny kod! To właśnie dzięki niemu będzie mógł zapraszać do zabawy swoich znajomych, zdobywając kolejne punkty!

 

Co wygrywają detektywi językowi?

Wiemy, że wcielanie się w rolę językowego agenta to niełatwe zadanie – minuty koncentracji przed ekranem komputera potrafią dać się we znaki nawet najbardziej doświadczonym żonglerom dedukcji. Zespół naukowców i programistów GoodWrite postanowił więc nagrodzić najbardziej przebiegłych detektywów. Co tydzień czekać na nich będą supernagrody! Do zgarnięcia czytniki Amazon Kindle 10 i bony podarunkowe do empik.com za 100 zł i 50 zł!

 

Biorąc udział w konkursie, wspierasz naukowców!

Rozwiązując językowe zagadki, językowi detektywi pomagają naukowcom tworzyć inteligentnego asystenta pisania. Wyniki ich śledztw posłużą nam do jeszcze lepszego dopracowania algorytmów sztucznej inteligencji, które zasilą silnik GoodWrite.pl. Dane wykorzystywać będziemy wyłącznie do celów badawczych, a informacje osobowe uczestników konkursu nie będą przez nas w żaden sposób ujawniane. Dowiedz się więcej o projekcie, klikając TUTAJ.

Dodaj komentarz