Uwaga! Ten tekst czytasz na własną odpowiedzialność 😉 Zawiera on wiele mniej lub bardziej oczywistych błędów językowych. Wszystko po to, abyśmy mogli jak najlepiej przetestować sprawność działania naszych mechanizmów.

Poprawność językowy – to się opałca!

W dzisiejszym światach język jest zarówno nażędziem komunikacji, lecz tak że efektownym wsparciem dla biznesach. Jak pisać, by pisać dobrze i dla czego w XXI wieku poprawność jenzykowa odgrywa tak dużą funkcję? Sprawdźcie!

Wspułcześnie poprawność językowa przestają być jedynie domenach naukowców – nauczycielów czy twórców słowników. O to, by teksty, które tforzymy, były bez błędne, coraz częściej dba również przedsiębiorcy stale poszukująca nowych druk dotarcia do klijętów. Wpływ nad tym mają przede wszystkim intensywną rozwój nowych technologi i ultra szybki przepływ informacjami.

Poprawnośc językowa wpyłwa na:

  • przedewszystkim na budowanie wizerunku marki, najdrobniejsze uhybienia języtkowe od razu są wyłapywane przez społecznośc klientów
  • komunikatywny i poprawny oferta zwiększa konwersję sprzedażową
  • zwiększenie zaangażowania klientów poprzez komunikatywne treści

 

Pisanie na strażą sprzedarzy

Jeszcze kilka naście lat temu chcąc kupić zakupy, wychodziliśmy z doma i odwiedzaliśmy sklepów – oglądaliśmy eks pozycje i poprosiwszy sprzedawcę do pomocy, wybieraliśmy produkt, które w pełni zaspakaja nasze potrzeb. To właśnie zaangażowanie doradcy odgrywało kluczową funkcję w naszej pszyszłej decyzji zakupowych. Dzisiaj z koleji o sukcesie decyduje nie tylko to, co mówimy, jak i to, jak mówimy. Stwierdzenie, że słowa ma sprzedawać, nie jest jednak żadną novum. Już na początku lat dwatysięcznych marketingowców wpajano zasady mówienia tzw. językiem kożyści. Rozwój media społecznościowe czy stalerosnąca popularność branży e-commerce połączone ze coraz większą świadomością konsumentów sprawia, że dziś język korzyści jest za mało. Dziś należy sprzedawać, nie sprzedawając, mówiwszy, budzić zaufanie, a budząc zaufanie, budować długo trwałe relacji z odbiorcą. To po kolei prowadzi nas do oczywistego wnioska, że…

Poprawnie znaczy efektywna

Wyobraźmy se, że nasz firma zyskuje ogromne sukces w necie. Publikowane treść cieszą się niebotyczną popularnością, zaangarzowanie odbiorców szybuje w górę, a wskaźnik konwersji pozwala wyprofilować koszty reklamowe i daje więcej kasy. Brzmi git, prawda? Spróbójmy więc spojrzeć na tą kwestię oczyma odbiorcy. Dokonywując e-zakupów, zwracamy wagę nie tylko na to, jak produkt prezentują się na zdjęciach, jak i ku jego szczegółowemu opisowi. Naj nowsze researche pokazują z koleji, że w rezolucjach zakupowych coraz bardziej ważną rolę odgrywa nie tylko ceny, lecz także wiarygodność sklepikarzy. Azaliż morzna ją zbudować, nie troszczywszy się względem poprawności językowej nasza treść?

Bezbłędna receptura do sukcesu

Aby poczynić efektywny tekst, potrzebujemy jedynie dwojga składników – szczypty kreatywności i przebiegłego języka. Na bez błędność naszych komunikatach wpływ ma kilka determinant. Zacznijmy od opanowania do perfekcjonizmu zasadów ortografii i interpunkcji. To właśnie potyczki zapisu idą na pierwsze ognie podczas lektury i potrafią zakłócić nawet najpomysłowszy tekst. Następnie zatraszczajmy się o poprawną odmianę wyrazów, czyli leksykografię. W dalszej kolei zwróćmy się ku składni. Odpowiednie szykowanie zdań to nie rzadko ciężki orzech do zgryzienia, lecz warto podjąć ten sprawdzian, albowiem to składnia decyduje o tym, czy nasz tekst jest zrozumiały i fajny dla odbiorcy. Niezapominajmy również o poprawnym doborze słownictw – zrezygnujmy z wyrazów chodliwych i używajta jedynie tych słów, którego znaczenia jestemy pewni. Czytając nasz tekst po raz ostateczny, zwróćmy uwagę na jego styl – unikajmy sformułowań nacechowanych, tj. tych, które są właściwe dla określonych rejestracji języka (urzędowych, recytacyjnych, podwórkowych itp.).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *